On contactino.com we use cookies and similar technologies to, among others thinngs, provide services, advertise and keep statistics. The use of the website without changing the settings of your browser means that they will be stored on your end device. Remember that you can always change those settings. You can find more information in the Privacy Policy.


Złożyłeś CV i co dalej? Czekać w nieskończoność?

Znalazłeś ogłoszenie o wymarzonej pracy, wysłałeś CV i czekasz. Boisz się być namolnym, ale czekać w nieskończoność też nie można.

Nie ma wątpliwości, że każdy poszukujący pracy, chce wiedzieć jak najszybciej czy jego CV znalazło uznanie przyszłego pracodawcy. W praktyce rzadko się zdarza, by rekrutujący odezwali się na drugi dzień.

Tydzień to dobry czas aby sprawdzić co z CV

Nie dzwońmy i nie wysyłajmy e-maili zbyt szybko. Jednak po tygodniu po zakończeniu terminu składania aplikacji, sprawdź co się dzieje z Twoim CV. Nie bądź namolny, najlepiej zapytaj o to, czy Twoje dokumenty dotarły. Jeśli będziesz miał szczęście, dowiesz się czegoś więcej. Może o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Gdy jednak rozmówca nie puści pary z ust na ten temat, może na tym zakończy się kontakt w firmą. Za tydzień znów możesz zapytać na jakim etapie jest rekrutacja.

Rekrutacja przez agencje pracy

Gdy rekrutację prowadzi firma zewnętrzna jest szansa na szybszą odpowiedź, bo obowiązuje ją termin wykonania pracy. Gdy rekrutację prowadzą pracownicy mają inne obowiązki i czasem rekrutacja musi zaczekać. Jednak nic nie jest regułą. Zwykle jednak im większa firma tym więcej potrzebuje pracowników i tym dłużej trzeba czekać. Bywa, że wpływa kilkaset odpowiedzi na ogłoszenie o pracę.

Natarczywe dopominanie się odpowiedzi nie pomoże w otrzymaniu pracy, a będzie źle widziane.

Jednak nie czekaj bezczynnie. Może się okazać, że po miesiącu, a nawet później dostaniesz odpowiedź negatywną. Po tygodniu czekania, szukaj następnego ogłoszenia o pracę i składaj niezbędne dokumenty. Może tym razem się poszczęści.